Erapolikliinik Praxis

Mari Pruksi näitusmüük

2. september 2015

Erapolikliinik Praxises ja Pargi Restos on septembrist kuni detsembrini üleval Mari Pruksi näitusmüük.

Mari Pruks

Kunstniku lühitutvustus:

Rapla on minu kodu. Kasvasin siin, käisin siin lasteaias ja koolis, mängisin Mahlamäel kuni pimedani, hulkusin metsades. Minu kunsti ja loovuse hing on saanud alguse osalemisest laste filmistuudios Mini Anima. Krista ja Jaan Urveti kunstikool andis mulle vabaduse ja usu endasse, oma loovusesse. Lõpetasin Vesiroosi Gümnaasiumi 1996. Aasta pärast läksin lapsehoidjana tööle Ameerikasse ning nüüdseks olen elanud seal kaheksateist aastat.

Õppisin fotograafiat, kunsti ja psühholoogiat Michigani Ülikoolis. Psühhoterapeudi töö, iseenda arengu ja kunsti ühendamine on rikastanud minu elu kõiki aspekte ning kajastub minu loomingus.

Minu pildid on tehtud minu enda fotodest, mida ma olen läbi aastate kogunud. Igal suvel tulen ma koju koos oma kaameraga. Pildistan kõike, mida tahan meeles hoida. Kodukoha taevast, siinseid lilli ja linde, isegi majade treppe ja aknaid. Minu vanaema kortsus käsi, venna silmi ja üldse kõike, mis tähelepanu köidab. Töötamisel kasutan Photoshoppi. Pildid sünnivad erinevate detailide tervikuks kokkusobitamise teel. Sageli kajastavad minu tööd hinge ja olemuse sügavamaid arenguid ja hoovusi. Võiks isegi öelda, et nendes leiab minu alateadvus piltliku väljenduse. Minu soov on inspireerida inimesi ja hoida sidet oma juurtega.

Mari Pruks

http://www.maripruks.com/