Erapolikliinik Praxis

Miks tasub hambaarstiga varakult tuttavaks saada?

28. mai 2014

Eestis on hambaravi alla 18-aastastele tasuta, see aga ei tähenda, et laste hambad korras oleks. 2013 aasta andmetel oli vaid kolmandikul hambaarsti poole pöördunud lastest terved hambad. Hambaarsti tuleks külastada 3, 6, 7, 9, 12, 14 ja 15 aasta vanuses. Vastuvõtule registreerimine on lastevanemate või noore enda vastutusel.

Tavaliselt on lastel vaid ennetav vastuvõtt. See piirdub hammaste kontrolliga ja suuõõne hügieeni õpetamisega. Väikese lapsega hambaarsti juurde tulekul võiks esimesel visiidil olla ainult arsti kabineti ja arstiga tutvumine, et lapsel tekkiks positiivne kogemus.

Äärmiselt vale on suhtuda nii, et piimahambad tulevad niikunii suust ära, miks neid ikka ravida. Ravimata piimahambad võivad põhjustada mitmeid ebameeldivaid tagajärgi. Kõigepealt valu, mida laps peab kannatama ja hirm hambaarsti toimingute ees. Lagunenud ja puuduvate hammaste tõttu langeb mälumise efektiivsus. Juurealused ja hamba ümber tekkivad põletikud mõjutavad kogu organismi ning langetavad immuunsust. Seega on piimahammaste ravimine väga tähtis. Samuti oleks vaja jäävhammaste tulemise järgselt hinnata hambumust.

Helista ja broneeri juba täna oma lapsele hambaarsti aeg Praxises!